DEŇ EURÓPY

Dňa 9.5.2022 sme oslávili symbolické narodeniny Európskej únie a Európsky rok mládeže 2022. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Kancelária Európskeho parlamentu a Európska investičná banka zorganizovali podujatie Deň Európy 2022, ktoré sa konalo v Bratislave v Starej tržnici.

Okrem inšpiratívnych diskusií sme si pozreli divadelné predstavenie v podaní divadla LUDUS, tanečný workshop v réžii francúzskeho tanečníka a choreografa Angelina Preljocala, hudobné vystúpenia a kopec ďalšieho zaujímavého programu.

Europass Slovensko sa zúčastnil ako partner podujatia s vlastným infostánkom. Pripravili sme rôzne aktivity pre všetky vekové kategórie. Pomocou praktických ukážok si návštevníci Europass stánku priamo vyskúšali všetky možnosti Europass online platformy. Veľkému úspechu sa tešil aj interaktívny kvíz o Európe, ktorý  zabavil malých aj veľkých.

Teší nás, že aj Europass Slovensko prispel k úspešnému podujatiu a dúfame, že budeme pokračovať v tejto úspešnej spolupráci aj v budúcich rokoch.

 

Fotografie zdroj: European Commission, Europass Slovensko