Europass robí ďalší krok k zvýšeniu bezpečnosti pre všetkých používateľov

Pre vstup k vášmu účtu Europass bude od marca 2022 nutné prejsť na dvojstupňový overovací proces. Toto dvojstupňové overenie má zabezpečiť, aby boli vaše údaje bezpečné a chránené.

Vaše údaje na Europass sú bezpečnejšie, keď pridáte dvojfaktorové overenie (2FA) / dvojstupňovú metódu prihlásenia na prístup k vášmu účtu Europass. Viac ako 80 % hackingov je výsledkom krádeže poverení, takže používanie iba hesiel na ochranu vašich údajov nestačí. Jednoduchý druhý krok po zadaní hesla zabezpečí, že váš účet je v bezpečí pred hackermi, ktorí sa pokúšajú ukradnúť akékoľvek informácie, ktoré môžu byť zneužité. Nezabudnite si aktivovať svoje 2FA v Europasse, pretože sa to čoskoro stane povinnou bezpečnostnou požiadavkou.

ČO MUSÍTE UROBIŤ?

  • Pridajte druhé zariadenie (smartfón) do svojho účtu EU LOGIN.

A

  • Stiahnite si aplikáciu EU Login do svojho telefónu (IOS alebo Android).

ALEBO

  • Prepojte svoje eID (elektronické ID) so svojím účtom EU Login, kliknite na Prepojiť moje eID. Táto možnosť môže prepojiť váš národný elektronický preukaz totožnosti s vaším účtom EÚ Login.*

Proces dokončite podľa krokov vysvetlených v dokumente s pokynmi alebo si pozrite video inštruktáž.

* Táto možnosť je dostupná len v niektorých krajinách EÚ. Ak už túto možnosť používate, nevyžaduje sa žiadna ďalšia akcia.

AKÉ SÚ VÝHODY AKTIVÁCIE 2FA?

  • zvýšená bezpečnosť údajov;
  • obmedzenie podvodných aktivít;
  • prístup k vášmu účtu z akéhokoľvek systému alebo prostredia bez rizika pre vaše osobné a citlivé údaje.

Aký je základ tejto zmeny? 

Európska komisia implementuje 2FA, aby vás podporila pri uchovávaní vašich údajov v bezpečí na portáli Europass. Všetky vaše informácie na vašom účte Europass zostanú tak, ako sú. Je to len jeden krok navyše, ktorý budete musieť urobiť, aby ste zabezpečili lepšiu ochranu vašich údajov

V prípade, že máte nejaké otázky alebo potrebujete pomoc s týmto procesom, kontaktujte Europass Helpdesk.