Europass WORKSHOP so ZŠ Dudova v Bratislave

Dňa 18. mája 2021 národné centrum Europass Slovensko usporiadalo workshop na ZŠ Dudova v Bratislave pre žiakov 9. ročníka.

Cieľom 90-minútového workshopu bolo sprostredkovať žiakom 9. ročníka informácie o platforme europass.eu a pomocou praktických a hravých úloh spoznať význam a výhody Europass životopisu s dôrazom na jeho budúce využitie pri snahe zmysluplne sa uplatniť na trhu práce.

Počas prvej polovice workshopu žiaci pracovali samostatne aj v skupinách, mali sa vžiť do roly zamestnávateľov a diskutovať, koho z uchádzačov by si do svojej firmy vybrali a prečo, odpovedať na otázky zamerané na ich vlastnosti a záujmy. Na záver zistili, že aj ako žiaci základnej školy sa môžu odprezentovať a majú svetu práce čo ponúknuť, o čom svedčí aj spätná väzba.

druhej časti workshopu sme sa presunuli do počítačových miestností, kde úlohou žiakov bolo vytvoriť si fiktívny profil a následne z neho vytvoriť životopisodprezentovať ho. Žiaci teda mali možnosť nielen pasívne vidieť možnosti novej platformy, ale aktívne sa so všetkými funkcionalitami oboznámiťvyskúšať si ich.

Žiaci hodnotili workshop za praktickýzaujímavý.

Ďakujeme ZŠ Dudova za pozvanie a tešíme sa na ďalšie spoločné workshopy.