Bezplatné zdroje umelej inteligencie pre vašu školu alebo triedu​

Ak začínate implementovať generatívnu AI (Artificial Intelligence) vo svojej škole, máme pre vás k dispozícii bezplatnú knižnicu zdrojov.

Generatívna umelá inteligencia (AI)

Vysvetľovač generatívnej umelej inteligencie je jednoduchý grafický organizér, ktorý definuje AI v širšom kontexte oblasti AI.​

Prompt Framework pre pedagógov: Model piatich „S“​

Pomocou prompt engineeringu môžu byť AI chatboty silným nástrojom pre každého pedagóga – či už pri tvorbe plánov lekcií, šetrení hodín alebo na personalizované vzdelávanie.​

Prompt Framework pre študentov: Model piatich „S“​

Pomocou prompt engineeringu môžu byť AI chatboty mocným nástrojom pre študentov, keď sa používajú zodpovedne – či už im pomáhajú pri štúdiu, pri vymýšľaní nápadov alebo pri vysvetľovaní konceptov spôsobom, ktorý im vyhovuje.

Študijný sprievodca pre používanie AI​

Nástroje s podporou AI sľubujú zlepšenie učenia, ale prinášajú aj veľké riziká. Naša nová rýchla grafická príručka pomáha študentom pochopiť, ako a kedy používať tieto nástroje múdro a zodpovedne.​

Top 5 chýb, ktoré pedagógovia robia s AI​

Pri správnom prístupe môže AI ušetriť čas, zvýšiť výsledky učenia a zjednodušiť život pedagógov, ale pri každej novej technológii je ľahké sa pomýliť.​

Plán prijímania AI pre vzdelávacie inštitúcie​

Plán prijímania AI pre vzdelávacie inštitúcie sa zameriava na to, ako vybudovať pevný základ a vyvinúť politiku AI.​

Vytváranie AI politiky pre vašu školu​

Prvým krokom pri prijímaní generatívnej AI je vypracovanie praktickej AI politiky akademickej integrity. Preto sme vytvorili tento návod, ktorý má poskytnúť vedenie vedúcim škôl, ktorí začínajú túto dôležitú prácu.

Tvorba politiky akademickej integrity umelej inteligencie vo vašej škole

Prvým krokom pri prijímaní generatívnej umelej inteligencie je vypracovanie praktickej AI politiky akademickej integrity. Tento návod sa zameriava na to, ako začať s tvorbou vašej politiky, vrátane príkladu politiky AI pre študentov, ktorú môžete pridať do vašej aktuálnej politiky akademickej integrity.

Top 6 otázok pre poskytovateľov Edtech z oblasti umelej inteligencie

Predajcovia Edtech z oblasti generatívnej umelej inteligencie budú tento rok klopať na dvere škôl vo veľkom. Tu je 6 najlepších otázok, ktoré môžete položiť týmto poskytovateľom, aby ste sa uistili, že ich riešenia sú vhodné pre vašu školu.

Ako umelá inteligencia pozná veci

Modely generatívnej umelej inteligencie (ako tie, ktoré poháňajú ChatGPT) získavajú svoje vedomosti z tréningu a následne z akéhokoľvek kontextu, ktorý im poskytnete.

Ako používať umelú inteligenciu VŽDY zodpovedne

Aby sme zabezpečili, že umelá inteligencia bude slúžiť ako hodnotný nástroj a nie ako potenciálne riziko, je dôležité nielen prijať rámec pre zodpovedné používanie, ale aj uznať kľúčovú úlohu, ktorú zohrávame ako používatelia tejto technológie.

Zdroj: AI for Education, Free AI Resources for Your School or Classroom