Europass oslavuje 3 roky a viac ako 5 miliónov používateľov

Europass, popredná platforma EÚ, ktorá podporuje vzdelávanie a riadenie kariéry používateľov prostredníctvom svojich digitálnych nástrojov, dosiahla pôsobivý míľnik a prekonala 5 miliónov registrovaných používateľov. Okrem tohto úspechu Europass spustil aj nový nástroj s názvom „Trendy pracovných miest a zručností“ v kontexte Európskeho roka zručností.

Nový nástroj Trendy v oblasti pracovných miest a zručností je dynamickým zdrojom, ktorý používateľom pomáha preskúmať najlepšie povolania, po ktorých je dopyt v konkrétnej krajine EÚ, alebo najlepšie zručnosti požadované pre konkrétne povolanie. Tento nový nástroj Europassu preto umožní užívateľom robiť informované rozhodnutia pri ďalšom kroku vo svojom vzdelávaní alebo kariére.

Od svojho uvedenia na trh sa Europass zaviazal poskytovať lepšie služby s cieľom reflektovať a prezentovať zručnosti a kvalifikácie, ako aj podporovať pracovnú mobilitu v rámci EÚ. S užívateľsky prívetivým rozhraním a ľahko použiteľnými nástrojmi sa Europass stal online osobným a bezpečným priestorom pre uchádzačov o zamestnanie a študentov pri riadení vzdelávania a kariéry.

Máte už svoj Europass profil? Zaregistrujte sa, vytvorte si profil a preskúmajte všetky možnosti, ktoré Europass ponúka zadarmo v 30 jazykoch.